Нотаріуси

НОТАРІУСИ:

НОТАРІУС - це надзвичайно відповідальна професія. За родом своєї діяльності нотаріуса доводиться проводити аналіз різних правових ситуацій, перевіряти величезна кількість документів. У зв'язку з цим нотаріуси мають доступ до важливої, стратегічно значущою і конфіденційної інформації.

Тому людина, на якого покладені такі повноваження і відповідальність має бути бездоганний як професіонал, порядний і чистий юридично.

Агентство нерухомості «Лівий Берег» дуже відповідально ставиться до своїх клієнтів і гарантує чистоту всіх угодах, які проходять за сприяння фахівців агентства. Тому дуже уважно ставиться до нотаріусів, у яких ці угоди оформляються. Ви як клієнт АН «Лівий Берег» в праві вибрати для укладення своєї угоди будь-якого нотаріуса, з яким вже співпрацює агенція, або запропонувати свого (ближче до дому, за рекомендацією, вже працював з вами). У будь-якому випадку ми гарантуємо, що операція пройде під нашим контролем і буде повністю дотримана законність і враховані всі ваші інтереси.

НОТАРІУСИ, З ЯКИМИ СПІВПРАЦЮЄ АН «ЛІВИЙ БЕРЕГ»

Приватний нотаріус Воронцова Катерина Олексіївна

Адреса: м Київ, вул. Кошиця, 7а, офіс 3

Телефон: (044) 572-72-81

Приватний нотаріус Мельник Людмила Сергіївна

Адреса: м Київ, вул. Тургенєвська, 77, кв. 3

Телефон: (044) 500-06-08

Нотаріальна контора Ольги Онищук

Адреса: м Київ, вул. Воровського, 30/13, офіс 32

Телефон: (044) 235-45-37

Приватний нотаріус Щербак Ірина Василівна

Адреса: м Київ, вул. Гришка, 8.

Приватний нотаріус Мелен Тетяна Костянтинівна

Адреса: м Бориспіль, вул. Червоноармійська, 1, офіс 2.

Приватний нотаріус Шкода Олександр Миколайович

Адреса: м Київ, вул. Княжий Затон, 2 ?.

Приватний нотаріус Лабутина Юлія Юріївна

Адреса: м Київ, вул. Велика Житомирська, 8, оф. 2

Приватний нотаріус Позднякова Надія Миколаївна

Адреса: Київська обл., Смт Баришівка, вул. Леніна, 59

Телефон: (04576) 5-47-77

Приватний нотаріус Запорожець Оксана Олександрівна

Адреса: м Пирятин, вул.Жовтнева, 2

Телефон: (05358) 2-05-18

Відповідно до Українського законодавства нотаріальному посвідченню в обов'язковому порядку підлягають:

Договору купівлі-продажу будь-якого нерухомого майна;

Договору дарування та міни нерухомості;

Договір ренти;

Договір довічного утримання;

Договір оренди терміном більш ніж на три роки;

Договір управління;

Довіреності (крім випадків, коли законом допускається не нотаріальна форма довіреності);

Договори про заставу нерухомості;

Прийняття спадщини.

Якщо такі угоди полягають не нотаріально, то це тягне за собою визнання такого правочину недійсним.

НОВІ ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ ВЛАСНОСТІ НА НЕРУХОМІСТЬ

З 1 січня 2013 року вступили в дію нові правила реєстрації майнових прав на нерухомість. Таким чином, почала свою дію спрощена процедура реєстрації права власності. З цього дня всі нотаріуси наділені повноваженнями державного реєстратора. І тепер громадяни, які укладають договори відчуження нерухомості, можуть звертатися до нотаріуса за послугою державної реєстрації їх права власності на придбану нерухомість.

Це значно спростило підготовку і проведення операції. Так до 1 січня 2013 роки перед оформленням договору купівлі-продажу нерухомості продавцю потрібно було спочатку звернутися в БТІ, щоб виготовити новий технічний паспорт і отримати витяг з реєстру, термін дії якого всього 3 місяці. Потім після посвідчення нотаріусом договору відчуження нерухомості тепер уже покупець знову звертався в БТІ, щоб зареєструвати нерухомість за собою.

За новими правилами всього цього не потрібно. Нотаріус самостійно перевіряє належність нерухомості продавцю, при необхідності реєструє нерухомість в новому реєстрі, засвідчує договір відчуження нерухомості і виконує перехід власності (реєстрацію) в реєстрі до нового власника. Всі ці дії нотаріус робить в один день, таким чином термін переоформлення нерухомості скоротився від декількох місяців до одного дня.

Нова система реєстрації прав на нерухомість спрямована на мінімізацію шахрайських і корупційних схем і покликана забезпечити безпеку інтересів власників нерухомості. Адже в новому Державному реєстрі нерухомості зібрана в одному місці вся інформація про нерухомість, її власників, обтяження, навантаженнях і т.п. І без реєстрації в цьому реєстрі неможливо провести жодну операцію з відчуження нерухомості.

ЯКОГО НОТАРІУСА ВИБРАТИ - ДЕРЖАВНОГО АБО ПРИВАТНОГО?

Згідно із законодавством України у державних і приватних нотаріусів повноваження абсолютно однакові. При допуск громадян до нотаріальної діяльності вимоги до кваліфікації так само однакові і високі. Приватні нотаріуси працюють в тих же жорстких рамках законодавства України, що і державні, підконтрольні тим же органам Міністерства юстиції, для них так само обов'язкові ті ж правила нотаріального діловодства, що і в державних нотаріальних конторах.

Істотною відмінністю в роботі приватних і державних нотаріусів є порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними діями або недбалістю нотаріуса. Приватний нотаріус в такому випадку відшкодовує збитки в повному розмірі - відповідає всім своїм майном, а збитки, завдані державним нотаріусом відшкодовується з бюджету в порядку, передбаченому законами України. У цьому випадку відшкодування шкоди буде більш тривалим.

Багато хто вважає, що у державних нотаріусів оформлення обійдеться дешевше. Але це не завжди так. Адже згідно із законом в державній нотаріальній конторі передбачені всі ті ж платежі, що і у приватного нотаріуса. Відмінність лише в тому, що в державній конторі ці суми чітко зафіксовані, а у приватного нотаріуса є можливість самому встановлювати тарифи на свої послуги. І ці тарифи можуть бути як вище, так і нижче державних.

Безсумнівною перевагою приватних нотаріусів є режим їх роботи - багато хто працює за заявкою клієнта в неробочий час і у вихідні, що дуже зручно для працюючих клієнтів. А так само відсутність черг - за попередньою домовленістю в певний день і час приватний нотаріус буде працювати тільки з вами, не відволікаючись на інших відвідувачів.

Тому вибираючи нотаріуса рекомендуємо відштовхуватися не стільки від того, приватний він чи державний, а від того, наскільки він надійний як фахівець, приємний вам як людина, а тек ж наскільки зручно для вас розташована нотаріальна контора

ВИТРАТИ ПРИ НОТАРІАЛЬНОМУ ОФОРМЛЕННІ УГОД З НЕРУХОМІСТЬЮ

Оформляючи операцію з відчуження нерухомості сторони несуть такі витрати:

1. Державне мито (у державних нотаріусів, у приватних цей платіж називається оплатою нотаріальних послуг, яка не може бути менше ставки державного мита) - 1% від вартості нерухомості *. Оплачується як правило продавцем нерухомості.

2. Збір на обов'язкове пенсійне страхування (тільки при продажу) - 1% від вартості нерухомості * (крім земельної ділянки). Оплачується покупцем.

3. Плата за вчинення нотаріальних дій (реєстрація нерухомості, посвідчення договору, перехід власності) - ця сума варіюється у різних нотаріусів (В середньому від 2 500 грн. за кожну дію) .Оплачівается як правило сторонами в рівних частках.

4. Податок на доходи фізичних осіб (5% від вартості нерухомості * для резидентів) - сплачується продавцем у разі не першого продажу нерухомості в році, володіння нерухомістю менше 3 років, продажу нежитлових приміщень, а так само оплачується обдаровуваним в разі дарування нерухомості (крім родичів 1 лінії).

5. Витяги з Державних реєстрів - відповідно до квитанцій, які готує нотаріус (в середньому 200-400 грн. з одного учасника угоди)

6. Комісія банку за операції з грошовими коштами (якщо вартість нерухомості не перевищує 50 000 грн. - допускається готівковий розрахунок).

7. Витрати на підготовку необхідних для угоди документів (експертна оцінка, довідки, витяги з ДЗК і т.п.) Оплачується продавцем.

* Всі податки і збори обчислюються виходячи з вартості нерухомості, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Ця вартість не може бути нижчою, ніж експертна оцінка. При дарчим 5% податок обчислюється виходячи з експертної оцінки нерухомості.





Знайди свою нерухомість

Ціна ($):
Площа:
Поверх:     
Кімнат:            

Курс валют


USD - 38.2 грн
Продажа квартир в Киеве на R24.ua  country.ua Сайт нерухомості Nedviga-pro - операції з нерухомістю

Контакти

Підписка

Підпишіться, щоб отримувати останні новини

Вы успішно підписані!
Такій користувач вже існує
;